Menu

از کجا عکس های برای پروفایل انتخاب کنیم؟

رباره شخصیت شناسی عکس پروفایل چیزی شنیده‌اید؟! اگر این موضوع برایتان جالب است با بازده همراه باشید تا به بررسی ۱۳ نوع عکس پروفایل که بیشتر در شبکه‌های مجازی می‌بینید بپردازیم و بگوییم هر عکس چه پیام پنهانی را به شما منتقل می‌کند.

های تیره تری مشاهده کرد که لزوماً بر چهره فرد تمرکز نمی کنند – این افراد احتمالاً تصویری از شخصیت سرکش خود را نشان می دهند.اگر صورت فرد در عکس باشد, پس احتمال دارد که یک حالت جدی به خود گرفته باشد.

روانشناسی عکس پروفایل چیست

 

و شخصیت شناسی از روی ژست عکس پروفایل چگونه ممکن می شود؟

روانشناسی عکس پروفایل چه نکاتی نهفته‌ای را فاش می‌کند؟عکس پروفایل یا عکس نوشته، دو انتخاب متفاوت!دسته‌بندی عکس پروفایل چگونه است؟با عکس پروفایل یا بدون عکس پروفایل، مسئله این است!معیار انتخاب عکس پروفایل چیست؟بازتاب تفاوت‌های فرهنگی در عکس پروفایل کاربران چگونه است؟پیشنهادهای افکتینو برای داشتن عکس پروفایل جذابویرایش عکس پروفایل با افکتینو
امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. هر روز صبح از خواب بیدار می‌شویم، گوشی خود را برمی‌داریم و بدون اینکه از رختخواب جدا شویم، وارد فضای مجازی می‌شویم. عکس پروفایل، بارزترین وجه مشترک همه افراد در این دنیای مجازی است. بر اساس اصول روانشناسی عکس پروفایل، رازهای سر به مهری درباره شخصیت شناسی در پس هر عکس نهفته است و می‌تواند پیام‌های مختلفی را به بیننده منتقل کند. اگر دوست دارید با رعایت نکات ساده ولی مهم  بر ناخودآگاه دوستان و مخاطبین خود اثر بگذارید و محبوبیت و مقبولیت اجتماعی خود را بالا ببرید با افکتینو همراه باشید.

عکس ‌های خود را با افکتینو جادو کنید

دانلود برای androidدانلود برای ios
روانشناسی عکس پروفایل چه نکاتی نهفته‌ای را فاش می‌کند؟
روانشناسی عکس پروفایل از آن جهت اهمیت دارد که در دنیای مجازی، وقتی ما از طریق کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه خود ارتباطی را آغاز می‌کنیم، غالباً نبود سایر مولفه‌های ارتباط غیرکلامی از جمله حالت چهره، تن صدا، زبان بدن، تماس چشمی و نیز فاصله فیزیکی را احساس می‌کنیم. از آن‌جایی که بخش مهمی از ارتباطات انسان‌ها غیرکلامی است و نیز این مولفه‌های غیرکلامی در درک و بهبود ارتباطات بین‎ فردی نقش مهمی ایفا می‌کند، تصویر پروفایل باید به گونه‌ای انتخاب شود که نبود این مولفه‌ها را تا حد امکان پوشش دهد. از سوی دیگر دانستن اصول روانشناسی عکس پروفایل، می‌تواند در برقراری و تداوم ارتباطات مفید باشد. در ادامه به نکاتی درباره شخصیت‌شناسی عکس پروفایل اشاره می‌کنیم.

یک تصویر پروفایل خوب ارزشی برابر هزار کلمه دارد. وقتی افراد پروفایل را می‌بینند، تاثیر اولیه شکل می‌گیرد و می‌تواند به تعامل جهت دهد. تاثیر اولیه عکس پروفایل همواره در ارتباط نقش دارد. یک تاثیر اولیه خوب می‌تواند به یک ارتباط موثر تبدیل شود. به همین ترتیب، تاثیر اولیه بد یا به رابطه‌ای پرتنش ختم می‌شود و یا موجب قطع کامل رابطه می‌شود. تصور کنید به یک مصاحبه کاری دعوت شده‌اید و مصاحبه‌کننده پیش از دیدار رو در رو، عکس شما را در یکی از شبکه‌های اجتماعی دیده است. در چنین مواردی، ملاقات شما تا حد زیادی به تاثیر اولیه‌ای که فرد از عکس شما گرفته‌است، بستگی دارد. بنابراین انتخاب بهترین تصویر پروفایل کاری ضروری است.

در ادامه بخوانید: ۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

روانشناسی عکس پروفایل: چشم‌ها

طبق تحقیقات انجام شده در مورد ویژگی‌ها و مولفه‌های عکس پروفایل، غالباً پوشاندن چشم‌ها موجب می‌شود میزان تاثیرگذاری عکس کم شود. این کم شدن تاثیر وابسته به این است که چشم‌ها توسط چه چیزی پوشیده شده‌اند. مثلاً اگر در تصویر پروفایل چشم‌ها با عینک آفتابی پوشیده باشند، میزان تاثیرگذاری آنها کمتر از حالت بدون عینک است اما در حالتی که مو یا سایه‌ای چشم‌ها را بپوشاند، تغییر خاصی در میزان محبوبیت و تاثیرگذاری آن‌ها به‌وجود نمی‌آید.

همچنین طبق بررسی‌ها در مورد حالت چشم‌ها در عکس، چشم‌های باز نشان‌دهنده ترس یا شگفتی است در حالی‌که عکسی که در آن چشم‌ها به سمت جهت خاصی است، حس راحتی و اعتماد به نفس را القا می‌کند. نکته جالب دیگر این است که حالت زل زدن در عکس، جذابیت آن را کاهش می‌دهد.

با افکتینو عکس‌های خود را جادو کنید

روانشناسی عکس پروفایل: صورت

پیتر هارلی( Peter Hurley)، عکاس مشهور، علاوه بر جهت چشم‌ها، بر تاثیر خط فک در صورت نیز تاکید می‎‌کند. نکته مهم دیگر این است که باید سر به همراه شانه جزء اصلی عکس باشند. در این صورت عکس پروفایل زیباتر خواهد بود.

عکس پروفایل خندان- هنگامی که دندان‌ها نیز دیده می‌شوند- تاثیر و محبوبیت بالایی دارند. تاثیر عکس با لبخند و دهان بسته، نصف حالت لبخند با دهان باز است. اگر لبخند شما در تصویر پروفایل به خنده تبدیل شود، محبوبیت و تاثیرگذاری عکس بیشتر از حالت لبخند می‌شود. توجه به این نکته نیز بسیار اهمیت دارد که نباید در هیچ عکسی لب‌ها حالت پوزخند داشته باشند. زیرا این حالت نشان دهنده تحقیر است.

زیباترین عکس پروفایل دخترونه را از افکتینو انتخاب کنید

روانشناسی عکس پروفایل: لباس

شاید به نظر برسد که لباس فرد به اندازه مولفه‌های چهره او در تاثیرگذاری پروفایل نقش نداشته باشد. اما واقعیت این است که لباس فرد جزو اولین چیزهایی است که در قضاوت عکس، به آن توجه می‌شود. طبق تحقیقات انجام شده، لباس رسمی تاثیر عکس پروفایل را افزایش می‌دهد. برای مردان، لباس رسمی شامل کت و شلوار تیره به همراه پیراهن روشن است. رنگ‌های پر رنگ و نامتعارف جزو عوامل غیر رسمی در لباس به نظر می‌رسند/ قضاوت می‌شوند. لباس‌های دیگر مانند تی- شرت و شلوار جین نیز غیر رسمی محسوب می‌شوند.

جذاب‌ترین عکس پروفایل پسرانه را از افکتینو انتخاب کنید.

روانشناسی عکس پروفایل: زمینه عکس  

2.ملکه سلفی:

اگر این مثل شماست, ممکن است شخصیت وظیفه شناسی داشته باشید. افراد با این ویژگی منظم هستند و احتمال تناسب بیشتری با انتظارات جامعه دارند و آنطور که در نمناک می خوانید به همین دلیل, افراد با وجدان احتمالاً چهره خود را در عکس دارند و ممکن است فرد در عکس پیرتر نشان داده شود.با این حال, این عکس نیز به احتمال زیاد پر از جنب و جوش است و احتمالاً فرد در عکس لبخند دارد.

بررسی‌هایی که از عکس پروفایل تعداد زیادی جوانان انجام شد نشان داد که ۹۰ درصد آنهایی که فقط یک بخش از صورتشان را در عکس پروفایل خود گذاشته بودند معتقد بودند که دچار مشکل کم مویی، چاقی بیش از حد، بدشکل بودن بخشی از اجزای صورت و… هستند و از این موضوع رنج می‌یار زیادی درباره‌شان به ما بگوید. فرقی نمی‌کند پروفایل فیسبوک، توییتر، تلگرام، اینستاگرام یا هر رسانه اجتماعی دیگری باشد، چهره و عکسی که ما انتخاب می‌کنیم تا به جهان نشان دهیم بسیار مهم است.

البته در بسیاری از موارد هم این ایده‌ها صدق نمی‌کنند و افراد اهداف دیگری در پس انتخاب‌هایشان برای عکس پروفایل خود دارند. اما به هر شکل دانستن این موارد هم خالی از لطف نیست.

در ادامه با بازده همراه باشید تا ۱۰ نوع عکس پروفایل و آنچه از شخصیت شما می‌گویند را بیشتر بشناسید.
۱. عکس‌های با نمای خیلی نزدیک
حتما شما هم در تلگرام یا اینستاگرام و سایر شبکه‌های مجازی دیده‌اید که برخی از افراد عکس بسیار نزدیک از چشم، لب یا نیم‌رخ چهره‌شان می‌گذارند که گاهی اوقات این چشم‌ها و لب‌ها آرایش و رنگ و لعاب بسیار زیبایی هم دارند. چیزی که در این نوع عکس‌ها باید گفت این است که آن قسمتی که در نمای نزدیک به عنوان عکس پروفایل انتخاب می‌شود ارتباط مستقیمی با سطح اعتماد به نفس افراد دارد.

مثلا خانمی که از عکس چشم‌های درشت و زیبای خود به عنوان عکس پروفایلش استفاده می‌کند احساس می‌کند که این چشم‌ها نقطه قوت و اعتماد به نفس او هستند و نکته دیگری که می‌توان درباره این عکس‌ها گفت احساس خفیف افسردگی است که در این گروه از افراد وجود دارد که احساس می‌کنند فقط به این طریق می‌توانند توجه دیگران را به خود جلب کنند و تنها راه ارتباطی‌شان با دنیای خارج همین قسمت کوچک از صورتشان است.

مطلب مرتبط: زبان بدن احساسات: ۴۱ نوع احساس که با زبان بدن بیان می شوند

طبق گفته دانشمندان شما می توانید با توجه به عکس پروفایل افراد چیزهای زیادی درباره آن ها بگویید.مقاله تحقیقاتی آینده در نظر دارد در مورد چگونگی حضور آنلاین ما نشان دهد که  عکس های پروفایل ناراحتی چه کسی هستیم و یافته های شگفت انگیزی در این باره وجود دارد.یکی از جنبه های این تحقیق، این است که عکس هایی که در رسانه های اجتماعی می گذارید چگونه بازتاب دهنده شخصیت شما است.

محققان بیش از 66.000 عکس فیسبوک افراد را بررسی کردند تا متوجه شوند که چگونه می توانید به ” با دقت قوی ” با نگاه کردن به تصویر پروفایل افراد بگویید چه کسی است و چگونه شخصیتی دارد.در اینجا ” چند ویژگی شخصیتی بزرگ که ممکن است در رسانه های اجتماعی شما منعکس شود – و اینکه باید به دنبال چه چیزی باشید وجود دارد.

آنچه عکس پروفایلتان در مورد شخصیت شما می گوید
1.آدم عصبی:

این نشان دهنده ویژگی شخصیتی باز است و به این معنی است که شما احتمالاً مشتاق تجربیات جدید هستید و باورهایی را نگه داشته اید که کمی خارج از حالت عادی هستند.شما نیازی به گفتن ندارید و همیشه سعی می کنید هر روز به طور کامل زندگی کنید.

عکس های پروفایل غمگین و ناراحت کننده  درست است که این عکس چیزهای زیادی درباره من می‌گوید اما چیزهای بسیار جذابتر دیگری هم درباره‌ی من هست که نمی‌دانید! من چیزی هستم که دیگران نمی‌توانند باشند.

بردند.

شخصیت شناسی عکس پروفایل -پیام این عکس چیست:
این عکس بهترین چیزی است که من دارم. هرچیز دیگری در من بسیار تلخ و ناراحت‌کننده و نا امید‌کننده است.

۲. عکس‌هایی از تمام لحظات زندگی!
برخی از افراد تمام لحظات زندگی خود را در قالب عکس‌هایی بر پروفایل شبکه‌های مجازی خود می‌گذارند. اغلب این افراد از یک لیوان نوشیدنی که در کافی شاپ گرفته‌اند و اسنکی که برای شام درست کرده‌اند تا لحظه به لحظه جاهایی که در سفر رفته‌اند و مکان‌هایی که دیده‌اند در پروفایل شخصی خود می‌گذارند. این افراد عمیقا به دنبال جلب مهر و محبت سایرین هستند و دلشان می‌خواهد دیگران مدام از آنها بپرسند: فلان جا چطور رفتی؟ این عکس در کدام دانشگاه است؟ این غذایی که میخوری خوشمزه بود؟ آن هدیه از طرف چه کسی بود؟ و…

شخصیت شناسی عکس پروفایل -پیام این عکس چیست:
من به شدت نیازمند تعامل با دیگران هستم و برخی نیازهای تامین نشده در زندگیم دارم که از این طریق احساس برآورده شدن آنها را می‌کنم و از اینکه دیگران اظهارنظرهای خوشایند و آمیخته با توجه برایم دارند بسیار لذت می‌برم و مدام دلم می‌خواهد دیده شوم.

مطلب مرتبط: اختلال شخصیت اسکیزوئید: علائم، علت ها و درمان اختلال شخصیت اسکیزوئید

عکس های عاشقانه ای برای عشاق

۳. عکس‌هایی با دستمایه‌ی ترکیب‌های جنسی و تحریک کننده
حتما شما هم از این دست عکس‌ها زیاد دیده‌اید! در اینجا نمی‌خواهیم بگوییم معنای صددرصد بد و منفی از این عکس‌ها استنباط می‌کنیم. بلکه نمایش این عکس‌ها نشان دهنده‌ی امتیازی است که صاحبان این پروفایل‌ها به شما می‌دهند تا به آنان توجه کنید و برای آشنایی بیشتر با آنان مشتاق شوید. حتی گاهی اوقات دست و پایتان را گم کنید و پس از لایک و تحسین صاحب پروفایل ابراز علاقمندی کنید. درواقع این عکس‌ها به شما می‌گویند که صاحب پروفایل معایب بسیار اندکی دارد و هرآنچه لازم است ببینید اینجا وجود دارد!

شخصیت شناسی عکس پروفایل – پیام این عکس چیست:

بسیاری از افراد معتقدند چشم‌های ما دریچه‌ای است رو به دنیای شخصی ما که می‌تواند اسرار بسیار زیادی درباره‌ی ما فاش کند. من فکر می‌کنم این موضوع تا اندازه‌ای می‌تواند درست باشد اما چیزی که باید اضافه کرد این است که ما می‌توانیم با نگاه کردن به دیگران چیزهای مهم و زیادی درباره زندگی شخصی و عاطفی، علایق، خصوصیات رفتاری و شخصیتی آنها بفهمیم.

آنچه در این نوشتار بدان می‌پردازیم عکس‌های پروفایل افراد در شبکه‌های اجتماعی است که می‌تواند چیزهای بس

۴. سلفی‌های پرزرق و برق با لباس‌های شیک
به نظر می‌رسد برخی از افراد علاقه وافری به انداختن عکس سلفی از خودشان در هنگام رانندگی، راه رفتن، دویدن، غذا خوردن، دیدار با دوستان و…. دارند. و البته در تمام این عکس‌ها سعی می‌کنند بهترین لباس‌شان را بپوشند و آرایش و پیرایش خوبی داشته باشند. شاید بیراه نباشد اگر به برخی از یان افراد لقب خودشیفته بدهیم و بگوییم معمولا خودشیفته‌ها مدام از خودشان عکس‌های زیبا و پر زرق و برق سلفی می‌اندازند و از دیدن تصاویر خودشان لذت می‌برند.

عکس های پروفایل مقاله

شخصیت شناسی عکس پروفایل – پیام این عکس چیست:

من یک نیاز روانی بسیار پنهان به تحسین شدن دارم و به دنبال کسب هویت در شبکه‌های مجازی هستم و بسیار دوست دارم که رهبری و مدیریت گروهی از افراد رادر تمام رسانه‌ها به من بسپارند چون احساس می‌کنم از بقیه برتر، زیباتر، خوش پوش‌تر و جذابتر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *